Odsávací a filtrační zařízení VANTERM

Odsávací a filtrační jednotky VANTERM řady PL 1000 PL 6000 jsou používány k filtrování prachových částic, které vznikají při termickém dělení autogenem, plazmou nebo laserem.  Filtrační jednotky jsou kompletně připraveny k provozu již od výrobce. Moderní automatický pulzní čisticí systém filtračních jednotek řady PL redukuje spotřebu stlačeného vzduchu a tím snižuje provozní náklady. Zpětné pulzní čištění se spouští a vypíná automaticky podle úrovně prašnosti na povrchu filtračních panelů.

Řídicí panel filtračních jednotek řady PL zapíná a vypíná filtraci v návaznosti na činnost pálicího stroje. Tato jeho funkce přináší úsporu energie, prodlužuje intervaly údržby a životnost filtračních panelů.

Důležitost odsávání

Množství vznikajícího prachu závisí na příslušném technologickém postupu a na řezaném materiálu. Nebezpečí ohrožení zdraví při řezání autogenem, plazmou a laserem je vysoké. Při těchto technologických postupech totiž vznikají jemné škodlivé částice, které vyžadují spolehlivé odsávání a filtrování.

Správně použitou filtrační jednotkou lze odsávat i další aplikace, jako je ruční sváření, robotické sváření apod. Filtrační jednotky jsou vybaveny filtry určenými přímo pro termické dělení. Všechny námi dodávané filtrační jednotky jsou certifikované.