Odsávací a filtrační zařízení KEMPER

Odsávací a filtrační zařízení KEMPER jsou vynikající volbou pro připojení k odsávacím stolům pro autogenní, plazmové a laserové řezací stroje nebo pro napojení na instalace centrálních odsávacích systémů. Modulární konstrukce odsávacích systémů KEMPER umožňuje skvělé přizpůsobení každé aplikaci a požadavkům zákazníka. Systémy jsou navíc kdykoliv flexibilně rozšiřitelné. Používané filtry jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů za pomoci nejmodernějších technologií. Řídicí panel filtračních jednotek zapíná a vypíná filtraci v návaznosti na činnost CNC pálicího stroje. Tato jeho funkce přináší úsporu energie, prodlužuje intervaly údržby a životnost filtračních patron.

KEMPER System 8000

Filtrační zařízení KEMPER System 8000 s výkonem až 13 000 m3/h je dodáváno pro okamžité zapojení do elektrické sítě. Systém používá patronovou filtraci a je plně automatický.

Filtrační zařízení KEMPER System 9000

Skládá se z více modulů, které se na místě montáže navzájem propojí. Výkon filtračního systému tedy není omezen a lze ho upravit podle požadavků zákazníka. Systém používá patronovou filtraci a je plně automatický.

Důležitost odsávání

Množství vznikajícího prachu závisí na příslušném technologickém postupu a na řezaném materiálu. Nebezpečí ohrožení zdraví při řezání autogenem, plazmou a laserem je vysoké. Při těchto technologických postupech totiž vznikají jemné škodlivé částice, které vyžadují spolehlivé odsávání a filtrování.

Správně použitou filtrační jednotkou lze odsávat i další aplikace, jako je ruční sváření, robotické sváření apod. Filtrační jednotky jsou vybaveny filtry určenými přímo pro termické dělení. Všechny námi dodávané filtrační jednotky jsou certifikované.