Poradíme vám s výběrem pálicího stroje

Vybíráte CNC stroj do své výroby?

Pak stojíte před důležitým rozhodnutím, které dokáže značně ovlivnit chod celé výroby. Platí, že nákup CNC stroje byste rozhodně neměli uspěchat, a také to, že rozhodující není vždy jenom cena.

Pamatujte, že ideální CNC stroj, který by zvládl všechno, neexistuje. Zvažte, zda potřebujete stroj na výrobu konkrétních součástí - pak je dobré pořídit si speciálně upravený CNC stroj, vhodnější je však vybírat stroj co nejuniverzálnější, který může být za určitých okolností stejně výkonný jako speciál.

Několik otázek, které si nezapomeňte položit před nákupem pálicího stroje:

  1. Jaká je nejdůležitější skupina výrobků, které budete na stroji vyrábět?
  2. Jak velké série plánujete?
  3. Jaké operace budete na stroji provádět?

Soustřeďte se také na samotného dodavatele svého CNC stroje. Máte o něm dostatečné reference? Víte, jak dlouho již působí na trhu a co o něm říkají ostatní zákazníci? Poskytuje kvalitní záruční a pozáruční servis? Reaguje pružně na dotazy a poptávky zákazníků? Jak rychle je schopen dodat spotřební a náhradní díly? Poskytuje potřebná školení na obsluhu řídicího systému? Nabízí zákazníkům zdarma servisní asistenci po telefonu? Informuje pravidelně o novinkách?

Pálicí stroj je investice na mnoho let a je třeba počítat s tím, že s dodavatelem/výrobcem stroje potřebujete dlouhodobě pružně komunikovat.