Software a hardware B&R

Při vývoji operačního systému, kterým jsou řízeny pálicí stroje Vanad, spolupracujeme od roku 2006 s rakouskou firmou B&R.

Průmyslový počítač

Základem řídicího systému pálicích strojů Vanad je výkonný průmyslový počítač B&R Automation řady APC910. Speciální konstrukce zajišťuje spolehlivost i v těch nejnáročnějších provozech s minimálními energetickými nároky. 

Operační systém

Na průmyslovém počítači běží operační systém B&R, který je víceúlohový s deterministickým časovým chováním. Pro svou spolehlivost nachází uplatnění v nejmodernějších a nejvýkonnějších strojích pro obrábění materiálu, ale i v jiných technických oborech, kde je také kladen důraz na stabilitu, například u řízení technologií obnovitelných zdrojů.

Výhody pálicích strojů VANAD s řídicím systémem B&R

 • vysoká produktivita řezání
 • vysoká přesuvná rychlost
 • zkrácené najíždění hořáku u blízkých otvorů
 • více hodnot korekce řezné spáry pro obvod, otvory a různé průměry
 • možnost přerušit rozsáhlý pálicí plán, vyříznout jiný a vrátit se k rozpracovanému původnímu plánu
 • automatické nastavení všech technologických hodnot
 • propracovaná diagnostika a zobrazení poruchových hlášení, možnost dálkové diagnostiky stroje
 • vysoká spolehlivost systému, odolnost HW i SW proti poruchám
 • vysoká tepelná odolnost - komponenty pracují do teploty okolí +55° C
 • odolnost proti elektromagnetickému rušení
 • zvýšená životnost plazmových spotřebních dílů
 • krytí ovládacího panelu a klávesnice IP65

Dotykové displeje řady B&R

Pro ovládání a vizualizaci používáme barevné dotykové displeje řady B&R Automation s úhlopříčkou 10.4“, 15.0“ a 21.5“ (volitelně také 24.0“) s krytím IP65. Prachotěsná klávesnice má vysokou životnost a příjemné ovládání.

Technologické klávesnice byly firmou B&R vyvinuty speciálně pro pálicí stroje VANAD.

Bernecker & Rainer Industrie-Elektronik Ges.m.b.H

Panel PC2100 s výkon průmyslového počítače

barevný 10,4" dotykový panel s integrovanou technologickou klávesnicí průmyslový počítač s technologií Intel® Atom™, pasivním chlazením a krytím IP65, opatřený dvěma vstupy pro USB a dvěma vstupy pro připojení na Ethernet. Výhodou průmyslového počítače integrovaného v ovládacím panelu je především nízká pořizovací cena při zachování maximálního výkonu.

Automation Panel 15,0"

TFT XGA barevný dotykový displej s krytím IP65 s technologickou průmyslovou klávesnicí, opatřený vstupem pro USB a možností natočení dle potřeb operátora

Automation Panel 21,5"

TFT barevný dotykový displej s rozlišením FHD s technologickou průmyslovou klávesnicí a krytím IP65, opatřený vstupem pro USB a možností natočení dle potřeb operátora. TFT barevný dotykový displej s rozlišením FHD s technologickou průmyslovou klávesnicí a krytím IP65, opatřený vstupem pro USB a možností natočení dle potřeb operátora

Dálkové ovládání s 24 tlačítky.

slouží pro ovládání stroje z míst mimo stanoviště operátora. Umožňuje plné řízení stroje kromě načítání pálicích plánů. Proto nemůže být na stroji použito jako jediné ovládací zařízení. Výhodné je např. při ovládání přídavného zařízení pro pálení do trubek a profilů RotCUT.

O společnosti B&R

Rakouská společnost B&R (Bernecker &Rainer Industrie-Elektronik Ges.m.b.H.) je přední světový výrobce automatizační techniky s obratem 590 mil. € (v roce 2015). Každoročně investuje téměř 15 % obratu zpět do výzkumu a vývoje. Firma B&R vznikla v roce 1983 a působí po celém světě (přehled poboček viz níže). Centrála pro Českou republiku sídlí v Brně, další pobočky jsou v Praze, Plzni a Zábřehu. Společnost B&R má své pobočky ve více než 70 zemích světa.