Odsávací a filtrační zařízení TIGEMMA

Odsávací a filtrační zařízení Tigemma řady TIG FS a TIG FSD jsou vyrobena z ocelového plechu tloušťky 3 mm. Konstrukce filtru je zcela samonosná s integrovaným ventilátorem. Pro velké odsávané objemy vzdušniny je možno skládat jednotlivé moduly stavebnicově k sobě a použít samostatný ventilátor. Odsávací a filtrační systémy Tigemma jsou vynikajícím řešením pro připojení k odsávacím stolům pro autogenní, plazmové a laserové řezací stroje. Filtrační zařízení jsou konstruována tak variabilně, že je možno je postavit do jakéhokoliv prostoru bez omezení. Systémy jsou vybaveny řídicí jednotkou, která průběžně nastavuje potřebné parametry regenerace filtračních patron. Zároveň plně automaticky řídí celý cyklus čistění, zobrazuje a vyhodnocuje provozní stavy. Zařízení jsou vhodná pro navracení přefiltrované vzdušniny zpět do výrobních prostor. Řídicí panel filtračních jednotek zapíná a vypíná filtraci v návaznosti na činnost CNC pálicího stroje. Tato jeho funkce přináší úsporu energie, prodlužuje intervaly údržby a životnost filtračních panelů a patron.

Cyklonové odlučovače s ventilátorem TIGEMMA

Cyklonové odlučovače s ventilátorem slouží k odsávání jemné a nelepivé vzdušniny vznikající při průmyslové výrobě. Firma Tigemma nabízí čtyři výkonové řady cyklonových odlučovačů 630, 800, 1000, 1200. Ventilátor je integrován v konstrukci cyklonu. Odloučené pevné nečistoty jsou shromažďovány ve sběrné nádobě. Cyklonový odlučovač je vyroben z ocelového plechu opatřeného kvalitním nátěrem zajišťujícím dlouhodobou životnost.

Důležitost odsávání

Množství vznikajícího prachu závisí na příslušném technologickém postupu a na řezaném materiálu. Nebezpečí ohrožení zdraví při řezání autogenem, plazmou a laserem je vysoké. Při těchto technologických postupech totiž vznikají jemné škodlivé částice, které vyžadují spolehlivé odsávání a filtrování.

Správně použitou filtrační jednotkou lze odsávat i další aplikace, jako je ruční sváření, robotické sváření apod. Filtrační jednotky jsou vybaveny filtry určenými přímo pro termické dělení. Všechny námi dodávané filtrační jednotky jsou certifikované.